קופות גמל להשקעה

ביטוח בריאות , ביטוח תאונות אישיות

חיסכון פיננסי לעתיד מהווה את אחת ההשקעות החשובות ביותר בחייו של כל אדם, בין אם הוא שכיר ובין אם הוא עובד עצמאי. קופות פנסיה מהוות חיסכון חובה בקרב הציבור הרחב, וכדי לעודד את האוכלוסייה לחסוך לגיל פרישה, קיימת כיום אופציה חשובה נוספת לחיסכון – קופת גמל. מכשיר החיסכון היעיל הזה מהווה עתודה לא רק בגיל פרישה, אלא גם אחריו, וכיום אתם יכולים לבחור בין קופות גמל להשקעה שיניבו לכם תשואה נאה עבור עתידכם.

מה זאת קופת גמל? ומה התנאים שלה?

קופת גמל היא קופה שמיועדת לשכירים, עצמאיים ואנשים שאינם עובדים/לא עובדים באופן סדיר. בקופה ניתן להשקיע כספים אחת לחודש או מספר פעמים בחודש (בהתאם לתוכנית שבחרתם), ולכן היא מהווה תכנית חיסכון יעילה במיוחד. לקופות גמל יש מספר מאפיינים שהופכים אותה לשונה לעומת תכנית פנסיה סטנדרטית, והם:

  • מגבלת סכום שנתית – בקופות גמל לא ניתן להפקיד סכום שעולה על 71,337 ₪ בכל שנה קלנדרית.
  • משיכת כספים ללא קנס – במקרי חירום או במקרים בהם אתם זקוקים לכסף נזיל, ניתן למשוך את הכספים מקופת הגמל שלכם, וזאת ללא מיסים או קנסות. אולם, אתם כן תצטרכו לשלם מס הון רווחי על הרווחים שצברתם לסכום המקורי, אם תבחרו לפתוח את קופת הגמל לפני גיל פרישה.
  • פטור ממס לאחר גיל 60 – לאחר גיל 60, ניתן לבצע משיכה חודשית של כספי קופת הגמל ללא מס רווחי הון על הרווחים. כלומר, אם תממשו את קופת הגמל שלכם באופן חודשי (קצבה חודשית, לא תצטרכו לשלם מיסים על רווחי ההון שהצטברו בקופה שלכם מתחילתה.
  • אין התחייבות להשקעה באג"ח – בקופות גמל אין השקעה מינימלית של 30% באג"ח מיועדות (כמו בקרנות פנסיה). כתוצאה מכך, כל הכספים שלכם בקופות הגמל יושקעו בשוק ההון, ואתם תיהנו מתשואה סבירה לכל הפחות.

כיצד תבחרו את קופת הגמל המתאימה לכם ביותר?

כיום יש מספר חברות שמציעות קופות גמל בשלושה מסלולים עיקריים:

  1. קופת גמל עד גיל 50
  2. קופת גמל בין גיל 50-60
  3. קופת גמל מעל גיל 60

כל קבוצת גיל מביאה איתה מסלול סיכון שונה – ככל שגילו של המשקיע צעיר יותר, כך מסלול ההשקעה שלו יהיה ברמת סיכון גבוהה יותר (רמת סיכון גבוהה מניבה לרוב רווחים גבוהים יותר, אם ההשקעה מתבצעת נכון).

מלבד רמת הסיכון של קופות הגמל השונות, ישנם גם מסלולי השקעה שונים הכוללים השקעות במניות והשקעות באגרות חוב ממשלתיות. כדי לבחור את הקופה המתאימה לכם ביותר, חשוב להכיר את המסלולים השונים של החברות הקיימות בשוק, את רמות הסיכון שלהן ואת סוגי ההשקעה שהן מציעות.

כדי לסייע לכם לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבור העתיד שלכם, המומחים של "שלם סוכנות לביטוח" זמינים עבורכם בכל עת. אצלנו תוכלו לקבל מידע מקיף על קופות הגמל השונות בישראל ולקבל ייעוץ על הקופה המתאימה לכם ביותר. חיסכון לעתיד מתחיל כבר היום, ועם "שלום סוכנות לביטוח", תוכלו להבטיח את עתידכם באופן מושכל, עם כל המידע הנחוץ לכם.

Open chat
דילוג לתוכן