רפורמת ביטוח בריאות שהופכת את הפוליסה להרבה יותר מובנת

רפורמת ביטוח הבריאות שנכנסה לתוקף לפני כמה שנים עשתה רק טוב למבוטחים, גם מבחינת אחידות הפוליסות בין חברות הביטוח וגם מבחינת התחרות שהובילה להוזלת מחירי הפוליסות. מהם השינויים העיקריים? ועד כמה המבוטחים באמת מרווחים מעניין הרפורמה? בואו נראה. 

בפברואר 2016 נכנסה לתוקף רפורמת הבריאות החדשה וחוללה לא רק מהפך, אלא גם פוליסה אחידה לכלל חברות הביטוח, המאפשרת לנו לדעת בדיוק מה אנחנו רוכשים ומהם הכיסויים העיקריים. אם נשווה את הביטוח החדש לישן, נראה כי בביטוח הבריאות הישן היו מאות פוליסות ביטוח שונות שכללו מנעד רחב של כיסויים, ולכן הממונה על שוק ההון והביטוח החליט לאחד את הפוליסות ולהורות על שיווק ביטוח בריאות אחיד בכל חברות הביטוח.

מה זה אומר ביטוח בריאות אחיד?

הרפורמה קבעה שכל חברות הביטוח ימכרו פוליסת ביטוח בריאות בסיסית ואחידה שתכלול בחירת מנתח וייעוץ רפואי, כאשר מבוטחים יוכלו להוסיף לפוליסה שישה תחומים מוגדרים שהם: ניתוחים בישראל, ניתוחים בחו"ל, תרופות, השתלות, שירותים אמבולטורים וגילוי מחלות קשות. על מנת ליצור תחרות בין החברות, כל חברה מציעה תנאים משופרים יותר לכיסויים הללו לעומת הכיסויים הקודמים, וזה כמובן לטובת המבוטחים. 

שינוי נוסף ברפורמה שהוא בהחלט לטובת המבוטחים הוא עדכון הפוליסות. בעבר עלויות הביטוח היו משתנות בתדירות גבוהה, כך למשל אם שילמנו 80 שקלים תמורת ביטוח בריאות, לאחר כמה שנים המחיר הכפיל ואפילו שילש את עצמו. על פי הרפורמה החדשה עדכן המחיר יעשה בכל שנתיים בגובה של עד 20% או 10 ₪ (הגבוה מבניהם), והכל בפיקוח של רשות ההון והביטוח. 

הרפורמה מטיבה מאוד עם המבוטחים מכמה היבטים:

  • פוליסה אחידה שקל מאוד להבין אותה בעת הרכישה.
  • יצירת תחרות בשוק שהוזילה באופן משמעותי את העלויות.
  • תנאי פוליסה אחידים בין כל חברות הביטוח.
  • אפשרות לבצע השוואות מחירים בקלות.
  • צמצום כפל ביטוחי שמאוד נפוץ בביטוחי בריאות.
  • אין חובה לרכוש כיסויים והרחבות שאינם מתאימים או רצויים.
  • אפשרות לרכוש כיסויים רצויים בנפרד.
  • עדכון הפוליסות נעשה בכל שנתיים עד 20% או 10 ₪ (הגבוה מבניהם). 

החשיבות של רכישת ביטוח בריאות

אומנם הרפורמה הטיבה עם המבוטחים, אך חשוב לדעת שהיום יותר מתמיד כדאי לרכוש ביטוח בריאות פרטי לא רק בגלל התנאים המצוינים, אלא בגלל היתרונות הרבים שמקנה לנו הביטוח הפרטי. רק נציין שאומנם כל אזרח מקבל כיסוי רפואי ממשלתי ודרך השב"ן, אך כיסויים אלה בסיסיים בלבד ונתונים להודעות של הממשלה על תרופות שנכנסו או לא נכנסו לסל התרופות הממשלתי. בנוסף, ביטוח בריאות פרטי מעניק לנו ייעוץ מומחה, כיסוי מורחב לאשפוז בבתי חולים פרטיים, חלילה ניתוחים והשתלות ועוד. 

לבדיקת הביטוח הקיים או רכישת פוליסת ביטוח בריאות חדשה, פנו עוד היום למומחים של שלם סוכנות לביטוח >>> 

Open chat
דילוג לתוכן