מוזילים את עלויות הביטוח: כל מה שצריך לדעת על רפורמת ביטוח חיים

מידי פעם אנו שומעים על רפורמות כאלה ואחרות בתחום הביטוח, אך נראה שהפעם מדובר על רפורמה שטרפה את כל הקלפים. ההוזלה המשמעותית בביטוחי חיים שיכולה לחסוך לנו סביב 50% בעלויות הביטוח, היא רק חלק מהיתרונות למבוטחים. בואו נראה על מה מדובר. 

בחודש פברואר 2019 המומנה על שוק ההון והביטוח יצר מהפכה המוזילה את ביטוחי החיים. הסיבה לכך הגיונית מאוד, הרי חברות הביטוח תמחרו את ביטוחי החיים על פי נתוני התמותה ישנים משנת 2005, אלא שמאז תוחלת החיים התארכה בשל הרפואה המתקדמת, ובאופן טבעי חלה ירידה בשיעור התמותה. נתונים אלה גרמו לרשות שוק ההון לדרוש מחברות הביטוח לעדכן את תעריפי הביטוח, וזאת על פי נתוני התמותה החדשים, מה שגרם להוזלה משמעותית בביטוחי החיים החדשים. אלא מה, שהוזלה זו אינה אוטומטית.

אין ספק שמדובר בחדשות טובות תרתי משמע, הרי גם תוחלת החיים עלתה ועומדת בממוצע על גיל 82 לאדם, אך החדשות היותר טובות הן שניתן לשלם הרבה פחות בביטוחי החיים השונים, כיוון שהסיכוי והסיכון למוות מוקדם ירד, ולכן עלינו לשלם פחות בביטוחי החיים. חשוב להבין שלא מדובר רק על ביטוח חיים סטנדרטי, אלא גם על ביטוחים חיים נוספים כמו ביטוח מנהלים, ביטוח חיים למשכנתא וגם על ביטוחי חיים המכילים מרכיב חיסכון, שבהם נוכל לחסוך כעת יותר כסף. 

תכל'ס, כמה כסף נוכל לחסוך?

על פי הממונה על רשות ההון והביטוח, ההוראה היא להוזיל את פוליסות החיים בכ-30%, אך לא פעם ההוזלה הגיע גם ל -50% ואף יותר. מדובר על חיסכון של עשרות אלפי שקלים לאורך השנים, אבל מי אנחנו שנסרב גם לשלם פחות וגם לחיות יותר זמן… רק נציין שההוזלה אינה פוגעת בכיסויים הקיימים, אלא הכל נשאר כפי שהוא פרט למחיר. 

הקאצ' ברפורמת ביטוחי החיים

כמו בכל בשורה טובה, גם כאן מסתתר קאצ', אלא שכאן נוכל לפתור את העניין עם קצת תושייה. הקאצ' הוא שההוזלה המדוברת אינה נעשית בצורה אוטומטית, אלא מבוטחים יאלצו לבקש אותה מחברת הביטוח. מובן שמבוטחים הרוכשים פוליסות חדשות יזכו בהוזלה, אך פוליסות חדשות יאלצו לעבור שדרוג כדי ליהנות מהתעריף הנמוך. 

אך כידוע, בעת רכישת פוליסה חדשה יש צורך למלא מחדש הצהרת בריאות חדשה, ואולי המצב הרפואי השתנה? אך אין צורך להירתע מהעניין, כיוון שבמרבית הפעמים גם אם המצב הבריאותי השתנה עדיין הפרמיה נמוכה יותר ביחס לפוליסות הקודמות. בכל מקרה, תמיד כדאי לבדוק את התעריפים החדשים שבאופן טבעי יהיו נמוכים יותר לאורך זמן. 

זה הזמן לבדוק את ביטוחי החיים!

אנו ב'שלם סוכנות לביטוח' ממליצים לבדוק את ביטוחי החיים הקיימים על מנת ליהנות מההוזלה שיצרה הרפורמה, וכך לקבל חיסכון של אלפי שקלים. רק נציין שעד כה הוזלנו למבוטחים את ביטוחי החיים בעשרות אחוזים, ולכן תמיד שווה לבדוק. בכל אופן, אם עדיין לא רכשתם ביטוח חיים – זה הזמן המתאים ביותר, הרי כספים אלה יכולים להיות קרש הצלה למשפחה. 

Open chat
דילוג לתוכן