קופות גמל להשקעה ולמה צריך סוכן ביטוח

ביטוח בריאות , ביטוח תאונות אישיות

מרביתנו מכירים את קופות הפנסיה המסורתיות שמאפשרות לנו לחסוך כסף לגיל פרישה, אך לא רבים מכירים את קופות הגמל שמהוות מוצר משלים וחיוני עבור שנות הזהב בחיינו. קופות גמל להשקעה מהוות חיסכון פנסיוני ייחודי שיכול לאפשר לכם לחסוך לא מעט כסף לעתיד, אך שאם אתם מעוניינים באפיק השקעה נוסף – הגיע הזמן להכיר את קופות הגמל.

מה זו קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה היא מוצר חיסכון שתפקידו לאפשר לציבור לחסוך כסך עבור הטווח הקצר, הבינוני או הארוך. קופות מהסוג הזה הן חדשות יחסית והושקו בשנת 2016, כשלפניהן היו קופות גמל להשקעה לטווח ארוך בלבד.

המטרה של קופת גמל היא להוות חלופה לחיסכון בבנק, וניתן לרכוש קופות גמל להשקעה בנוסף לחיסכון הפנסיוני המסורתי. את הכספים שתחסכו בקופת הגמל שלכם תוכלו למשוך אחרי או לפני מועד הסיום של הקופה (תחת תנאים מוגדרים מראש), כך שאם אתם נקלעים למצב שבו אתם זקוקים לכסף נזיל – תוכלו למשוך את כספי הגמל שלכם לכל מטרה.

אילו קופות גמל זמינות לכם?

קופות גמל להשקעה מחולקות למסלולים שונים לפי רמת הסיכון שלהן ולפי חתכי גיל. כיום אתם יכולים לרכוש קופת גמל עד גיל 50, קופת גמל לגילאים 50-60 וקופת גמל המיועדת לאחר גיל 60. ככל שרמת הסיכון של הקופה גבוהה יותר, כך הרווחים גבוהים יותר, ולהיפך.

בהתאם לגילכם ולרמת הסיכון שאתם מעוניינים ליטול תוכלו לבחור קופת גמל שמתאימה לכם אצל חברות הביטוח השונות בארץ.

קופות גמל להשקעה: תנאים והגבלות

כמו בכל מסלול השקעה, בין שמדובר בחיסכון בנקאי או חיסכון בחברות ביטוח, יש לקופות גמל להשקעה מספר תנאים והגבלות, והעיקריים שבהם לפניכם:

משיכת כספים מוקדמת ללא קנסות – בניגוד למשיכה מוקדמת של כספי פנסיה, עם קופת גמל תוכלו למשוך את כספי הגמל שלכם לפני תאריך סיום הפוליסה, וזאת ללא קנסות או מיסים. אולם, חשוב לדעת שכן תצטרכו לשלם מס הון על הרווחים שהסכום בפוליסה צבר.

פטור מס לאחר גיל 60 – אם תרצו למשוך את כספי קופת הגמל שלכם לאחר גיל 60, תוכלו לעשות זאת במשיכה חודשית בלי לשלם מס רווחי הון על רווחי הקופה.

פטור מהתחייבות להשקעה באג"ח – בקרנות פנסיה יש השקעה מינימלית של 30% באגרות חוב – התחייבות שלא קיימת בקופות גמל. בקופת גמל להשקעה הכספים שלכם יושקעו בשוק ההון.

בקופות גמל תוכלו להשקיע כספים במהלך השנה לפי שיקול דעתכם – בהוראת קבע חודשית, בהפרדה עצמאית מספר פעמים בחודש, ותוך התייעצות עם מומחה בתחום. על הקופות הללו יש מגבלת סכום שנתית של 71,337 ₪ -סכום מכובד לכל הדעות, ולכן חשוב שתעשו החלטה מושכלת בנושא.

אם אתם מעוניינים להשקיע בקופת גמל, חשוב שיהיה בידיכם את כל המידע והתנאים שחברות הביטוח השונות בארץ מציעות. בחברת "שלם סוכנות לביטוח" מחכה לכם צוות של מומחים בתחום ההשקעות שיוכלו לייעץ לכם על קופת הגמל המתאימה לכם ביותר. בשלם סוכנות לביטוח, נוכל להציג בפניכם את האופציות העומדות בפניכם כך שתוכלו לבצע את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם ועבור עתידכם ועתיד משפחתכם.

Open chat
דילוג לתוכן