הוזלת ביטוח חיים והיתרון בסוכן ביטוח

ביטוח חיים , הוזלת ביטוח חיים

ביטוח חיים מהווה את אחד הביטוחים החשובים ביותר שניתן לעשות, ובמקרים רבים הוא מבטיח את עתידן הכלכלי של משפחות במקרים של מוות פתאומי. כמו בסוגי ביטוחים אחרים, תשלומי ביטוח חיים נקבעים לפי מספר פרמטרים, לרבות מצבו הבריאותי של המבוטח, כאשר חברות הביטוח השונות מציעות מבחר מסלולים של ביטוח חיים למבוטחים. בעקבות שינוי שביצע הממונה על שוק ההון בשנת 2019, ניתן לשלם 30% פחות על ביטוחי חיים – מה שאנשים רבים אינם מודעים אליו. אם אתם שוקלים לעשות ביטוח חיים לראשונה בחייכם או מעוניינים לחדש ביטוח קיים – חשוב שתדעו כיצד להוזיל את ביטוח החיים שלכם ולחסוך אף יותר לעתיד.

הרפורמה של ביטוחי החיים בישראל

בשנת 2019, הכריז הממונה על שוק ההון – משה ברקת, על הוזלת התעריפים של ביטוחי חיים ב-30%. כלומר, מבוטחים חדשים שמעוניינים לעשות ביטוח חיים יזכו לתעריף מוזל לעומת שנים קודמות. האם ההוזלה הזו תקפה למבוטחים חדשים בלבד? התשובה היא 'לא'; הוזלת התעריפים של ביטוחי חיים בישראל תקפים לכל מי שמעוניין בביטוחים מהסוג הזה.

עבור מבוטחים חדשים ההוזלה היא אוטומטית, אך אלו שמעוניינים להוזיל עלויות של פוליסה שכבר קיימת תחת שמם יצטרכו לבקש את התעריף המוזל מחברות הביטוח.

כיצד המחיר מושפע בפועל? תלוי במסלול הביטוח שלכם:

ביטוח חיים פרטי – מבוטחים קיימים שמעוניינים לחדש את הפוליסה שלהם יצטרכו לבקש זאת מחברת הביטוח שלהם. חברות הביטוח צריכות לתת את התעריף המוזל תחת החוק, אך יש חברות שמתנות את התעריף המוזל בבדיקה מחודשת של מצבו הבריאותי של המבוטח. כלומר, מבוטחים עם בעיות בריאותיות יצטרכו לשלם את אותו התעריף ולעתים אף יותר. מבוטחים בריאים, לעומת זאת, יזכו לתעריף המוזל.

מבוטחים בביטוח מנהלים – מוצר החיסכון הזה כולל רכיב ביטוחי ורכיב חיסכון; במקרה הזה, כאשר מבקשים הוזלה בתעריף הביטוח, מקבלים אותה, אך משלמים בסופו של דבר את אותו הסכום. מדוע? מפני שרכיב החיסכון גדל על חשבון הרכיב הביטוחי, כך שבסופו של דבר, ערכו של ביטוח החיים יהיה גבוה יותר.

כיצד תוזילו את ביטוח החיים שלכם?

אין זה סוד שהתנהלות מול חברות ביטוח שונות עלולה להיות מאתגרת, ושיש חברות שמערימות קשיים שונים על המבוטחים כאשר הם מנסים לעשות שינויים בפוליסות הביטוח שלהם. הוזלת ביטוח חיים אינה שונה, וכאשר תפנו אל חברת הביטוח שלכם כדי להוזיל את התעריף שאתם משלמים, אתם עשויים להיתקל בלא מעט קשיים.

כדי לעבור את התהליך באופן מיטבי, מהיר ומקצועי, חשוב שיהיה לצדכם סוכן ביטוח מנוסה שלא רק יעזור לכם לעשות השוואה בין תעריפים של ביטוחים חיים, אלא יפעל כדי להפחית את הסכום שאתם משלמים. בחברת "שלם סוכנות לביטוח" תוכלו להתייעץ עם מיטב המומחים בתחום הביטוח כדי לגלות איזה ביטוח חיים הוא המתאים לכם ביותר. עבור אלו עם פוליסות קיימות – אנו זמינים לסייע לכם להפחית את העלויות שאתם משלמים על מנת שתוכלו לחסוך יותר לשעת חירום, ולהוריד את הוצאות הביטוח שלכם ללא בעיות.

Open chat
דילוג לתוכן