מהו ביטוח חיים עם מרכיב ריסק ולמה חשוב לרכוש אותו?

בשונה מביטוחים סטנדרטים אותם אנו רוכשים לעצמנו, ביטוח חיים הוא ביטוח שאנו רוכשים לבני המשפחה. ביטוח חיים מעניק פיצוי חד פעמי או קצבה במקרה של חלילה מוות כתוצאה מתאונה, מחלה וכו'. סכום כסף זה מבטיח פיצוי כספי לשארים, כך הם יוכלו לשמור על רמת חיים נאותה גם לאחר מוות של אחד מבני הזוג. 

כידוע, מקרה של מוות פתאומי יכול להותיר את המשפחה במצב כלכלי קשה, ממש במצב של בור בלי תחתית, הרי מדובר על אובדן ההכנסה העיקרית, ומצד שני גם הוצאות רבות הקשורות למוות. אומנם ביטוח חיים למקרה מוות לא ינחם את בני המשפחה האבלים על האובדן הקשה, אך יוכל להקל עליהם כלכלית ולאפשר להם לשמור על רמת חיים נאותה לאחר האובדן. ביטוח חיים מאפשר למוטבים לקבל סכום כספי שהוגדר מראש כסכום פיצוי חד פעמי או כקצבה. 

במה שונה ביטוח חיים עם מרכיב פנסיוני לביטוח ריסק?

ישנם סוגים שונים של ביטוחי חיים וריסק עליהם נרחיב בהמשך, אך חשוב לדעת שקיימים שני סוגים עיקריים והם ביטוח חיים עם מרכיב חיסכון פנסיוני, כלומר חלק מהכספים נשמרים לטובת גיל הפרישה וביטוח ריסק. ביטוח ריסק כשמו כן הוא, מדובר על "סיכון" אותו לוקח המבוטח, כלומר במידה והמקרה הביטוחי (מוות) לא יתרחש עד לסיום תקופת הפוליסה כספו לא ישמר, וזאת בניגוד לפוליסות עם מרכיב חיסכון שבהן חלק מהכסף נשמר לפנסיה. 

ביטוח ריסק בביטוח חיים – זהו ביטוח קלאסי ונפוץ מאוד ומכסה מקרה של מוות. במקרה ביטוחי יקבלו המוטבים פיצוי כספי חד פעמי לפי גובה הכיסוי שנקבע מראש בתנאי הפוליסה. כספים אלה יהיו עבורם כעוגן איתן ויאפשרו להם לשמור על רמת חיים נאותה. במידה ולא היה מקרה ביטוחי עד לתום תקופת הפוליסה, הכספים לא ישמרו. 

ביטוח ריסק בביטוח גילוי מחלות קשות – ביטוח מחלות קשות נועד להעניק פיצוי כספי במקרה של גילוי מחלה קשה על פי רשימת המחלות (המורחבת יחסית) שקיימת בתנאי הפוליסה. פיצוי זה נועד להעניק למבוטח סכום כסף שיאפשר לו להתגבר על ההוצאות המרובות בעת גילוי מחלה קשה, לדוגמה טיפולים רפואיים, מכשור רפואי, אובדן ימי עבודה של בן הזוג, טיפול בילדים וכמובן אובדן ההכנסה כתוצאה מהמחלה. במידה ותמה תקופת הביטוח ללא מימוש הפוליסה, הכספים לא יישמרו. 

ביטוח ריסק בביטוח אובדן כושר עבודה – ביטוח אובדן כושר עבודה חיוני מאוד ונחשב לנפוץ ביותר. ביטוח זה משמש כמרכיב מרכזי בביטוחי מנהלים ומאפשר למבוטח לשמור על רמת החיים הכלכלית בעת אובדן כושר עבודה כתוצאה ממחלה, תאונה, נפילה וכו'. כידוע, מקרה של אובדן כושר עבודה יכול להכות בנו כרעם ביום בהיר, ולכן ביטוח אובדן כושר עבודה מאפשר למבוטח ולבני משפחתו לקבל סכום כספי שישמש לטובת ההוצאות שנוצרו ואובדן ההכנסה החודשית.

כיצד בוחרים את גובה הפיצוי בביטוח ריסק?

אחרי שהבנו את החיוניות של ביטוח ריסק ואת סוגי הביטוחים השונים, כעת נותר לנו לבחור את גובה הסכום שנרצה להותיר למוטבים במקרה של חלילה מוות. כדי לאמוד את סכום הפיצוי הריאלי מומלץ לקחת בחשבון את מספר הילדים, גובה המשכנתא, השתכרות של המבוטח שתחסר, השתכרות של בן הזוג, את רמת החיים של המשפחה ועוד. מובן שסכום הפרמיה תשתנה בהתאם לסכום הפיצוי שנבחר. 

למידע נוסף על ביטוח חיים ריסק והתאמת פוליסה באופן אישי, פנו למומחים של שלם סוכנות לביטוח >>> 

Open chat
דילוג לתוכן