הכירו את התקנות החדשות המאפשרות לנייד קופות גמל להשקעה

ועדת הכספים אישרה לאחרונה את תקנות הפיקוח על שירותים פיננסים, לפיהן חוסכים בקופות גמל להשקעה יוכלו לנייד את קופות הגמל שברשותם לקופת גמל חדשה, כך הם יוכלו ליהנות מהטבות רבות. אולי זה הזמן לבחון את ביצועי הקופה ולנייד את הכספים שלנו? מסתבר שכן. 

בחודש אוגוסט 2020 אישרה ועדת הכספים את תקנות הפיקוח על קופות גמל, כך ניתן יהיה להעביר כספים בין קופות גמל לקופת גמל חדשה, מה שמאפשר לחוסכים להוזיל את עלויות דמי הניהול, לעבור לתוכנית אטרקטיבית יותר ולבחור את המוצר הפנסיוני על פי רצונם. רק נציין כי מדובר על תקנה חסרת תקדים, כיוון שעד לפני כן רק חוסכים אשר הגיעו לגיל 60 יכלו להעביר את כספי החיסכון לקופת גמל להשקעה לצורך קבלת קצבה בלבד, וכך ליהנות מהטבת מס הניתנת במקרה של קבלת הכספים כקצבה. 

רגע, מהן קופות גמל להשקעה ולמי הן מתאימות?

קופות גמל להשקעה הן תוכניות חיסכון גמישות מאוד המתאימות לטווח ארוך. היתרון הבולט בהן שניתן למשוך את הכספים בכל עת ללא קנס פירעון מוקדם ובתשלום מס רק על הרווחים. שלא כמו בקרן פנסיה, שם הכספים אינם נזילים אלא רק בגיל הפרישה. מלבד זאת, את הכספים בקופת הגמל ניתן לשמור לגיל הפרישה. עוד יתרון בולט הוא אפשרויות ההפקדה הגמישות, שהרי ניתן להפקיד סכום כסף חד פעמי, או להפקיד חודש בחודשו החל מסכום של 150 שקלים. 

קופת גמל להשקעה מתאימה לשכירים ועצמאים כאחד לכל מטרה; למטרת חיסכון לטווח קצר, חיסכון לפנסיה או חיסכון לטווח ארוך למטרת קבלת תשואות על סכום כסף גדול. למעשה, הכסף נזיל תמיד וניתן למשוך אותו ללא קנס ועכשיו גם לנייד אותו ממקום למקום.

היתרונות של התקנות החדשות והאם כדאי לרוץ לנייד את קופות הגמל?

מעבר מהיר ללא אירוע מס

התקנות החדשות מאפשרות למבוטחים להעביר את קופות הגמל המנוהלות ממקום למקום ללא אירוע מס, כלומר מרגע הבקשה לניוד הכספים, קופת הגמל חייבת להעביר את הכספים בתוך 10 ימים לקופה החדשה. אם כך, המעבר מהיר מאוד, אין אירוע מס, כך שתמיד כדאי לבדוק וליהנות מהתחרות שיצרה הרפורמה. 

תוכניות אטרקטיביות יותר

ישנן תוכניות שונות בתחום קופות גמל, חלקן ישנות מאוד שאולי כבר אינן מתאימות לאדם ספציפי או שהיו מתאימות בעבר וכיום כבר לא. מובן שהרווח וההפסד טמון בתוכנית שנבחר, ולכן בעת ניוד הקופה נוכל להתחיל מחדש ולבחור תוכנית שמתאימה למצב החדש שלנו או לאחוזי התשואה שנרצה לקבל. 

דמי ניהול נמוכים יותר

עוד יתרון בולט בניוד קופות הגמל הוא בהוזלת דמי הניהול. התקנות החדשות יצרו רוח תחרותית בשוק, ולכן נוכל ליהנות מדמי ניהול נמוכים יותר וכך לחסוך יותר כסף לאורך זמן. רק נציין כי בתוכניות החדשות דמי הניהול נמוכים בהרבה מהתוכניות הישנות, מה גם שהבדיקה נעשית מול בתי כמה בתי השקעות, ולכן קיים סיכוי למצוא תוכנית אטרקטיבית יותר.

רוצים גם לחסוך ולקבל יותר בפנסיה? פנו למומחים של סוכנות שלם >>>  

Open chat
דילוג לתוכן